Veseli: Do ti pastrojmë listat e veteranëve

Kandidati i PDK-së për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot pasdite qindra…

Aksident i rëndë në rrugën Malishevë-Rahovec, një i vdekur

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Malishevë – Rahovec. Nga…

Kurti ndryshon, tani i uron djemtë për fitore

Albin Kurti ka ndryshuar karshi përfaqësueses së Kosovës në Futboll, për dallim ngamë herët kur injorohej…

Therje me thikë në Lipjan, një i vdekur.

Një person ka vdekur dhe një tjetër ka mbetur i lënduar rëndë pas përleshjes me thika…

LDK publikon listën e kandidatëve për deputet

Lidhja Demokratike e Kosovës ka publikuar listën e kandidatëve për deputet. Ata e kanë theksuar se…

Vjosa Osmani tregon pse Teuta Rugova nuk është në listën për deputete

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani, sot ka folur për mos futjen…

Ramiz Kelmendi largohet nga LDK-ja, kërkon pozicionim në një tjetër parti

Deputeti kosovar Ramiz Kelmendi është larguar nga LDK-ja. Këtë e ka bërë të ditur përmes një…

Mashtrimet me kthimin e kilometrave të veturave, dogana nis verifikimin

Dogana e Kosovës informon të gjithë qytetarët se është duke hasur në raste kur kilometrat e…

​Shuhet Alternativa në Prishtinë

Dega e Alternativës në Prishtinë njofton se ka ndërprerë zyrtarisht çdo bashkëpunim me partinë Alternativa për…

Haradinaj: Për kapjen e shtetit përgjegjës janë PDK dhe LDK

Kryeministri në detyrë, njëherësh kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka fajësuar sot Partinë Demokratike të Kosovës…