Veseli: Do ti pastrojmë listat e veteranëve

Kandidati i PDK-së për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot pasdite qindra veteranë të UÇK-së në Drenicë nga ku ka paralajmëruar nismën e tij të madhe…

Rajoni & Bota

Arrestime në Tiranë, kapen rreth 20 biznismenë

Një valë e gjerë arrestimesh është kryer këtë mbrëmje në Tiranë, me urdhër të Prokurorisë së kryeqytetit. Burime bëjnë me dije për “BalkanWeb” se arrestimet janë bërë në bashkëpunim me…

Ekonomi

Rritet eksporti i mallrave, në korrik arriti vlerën 40.4 milionë euro

Në muajin korrik është shënuar deficit tregtar më i lartë në Kosovë. Nëse krahasojmë me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, 5.3% është deficiti tregtar më i lartë, gjegjësisht…

Magazina

Bëhet i ditur vendi ku do të mbahet “Eurovision 2020”

Bëhet e ditur se finalja e madhe  “EuroSong”, do të zhvillohet në qytetin holandez më 16 maj 2020. Festivali i këngës “Eurovision” vitin e ardhshëm do të mbahet në Roterdam,…

Sport

‘Dardanët’ nisen për Angli

Përfaqësuesja e Kosovës është nisur në drejtim të Anglisë, shkruan zeri.info “Dardanët” do të luajnë nesër në udhëtim te Anglia në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020.…

Teknologji & Auto

iPhone e vitit 2020 do të kenë teknologjinë që Galaxy S10 e ofron sot

Derisa rivalët si Samsung dhe Huawei shesin prej kohësh telefonë të cilët kanë skanerë të shenjave të gishtërinjve nën ekran ndërsa Apple është mbështetur tek teknologjia Face ID për sigurimin…

Shëndet

Cilat vlera ushqyese i marrin fëmijët nga brokoli

Brokoli është një nga perimet e gjelbra më të shëndetshme për bebin tuaj. Ai është i pasur me vlera të fuqishme ushqyese. Brokoli lejohet të testohet tek bebet duke filluar…

Travel

Liqeni i Komanit, udhëtim tre orë në mes të alpeve në 1500 metra lartësi

Liqeni i Komanit është njëri ndër vendet më të bukura dhe që më së shumti i’a vlen të vizitohen në Shqipëri, për ujërat dhe natyrën e veçantë. Udhëtimi me anije…

Fun

Pse amerikanët u vendosin uraganëve emra njerëzish?

Uragani Dorian, goditi ishujt Bahamas tashmë si stuhi e kategorisë së rrezikshme 5, duke lënë pas dëme katrastrofike dhe 5 viktima. Por sa herë ka ngjarje të tilla, ajo që…