Thaçi i hidhëruar, nuk shkon në seancën për Epopenë e UÇK-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ani pse kishte marrë ftesë, sot nuk ka shkuar në seancën…

Baton Haxhiu jep dorëheqje nga Klan Kosova

Baton Haxhiu nuk është më drejtor i Klan Kosovës. Këtë ai e ka bërë me anë…

I pasuri i Malishevës – Pasuria marramendëse e Fatmir Limajt

Fatmir Limaj do të jetë kandidat për kryeministër nga koalicioni AKR-Nisma. Para se të jepte dorëheqje…

Hamza “rehaton” asistenten ende pa u mbyllur konkursi

Asistentja e ministrit në largim të Financave, Bedri Hamza, së fundi ka pësuar një rotacion në…

LDK nuk i bashkohet Veselit për paktin kundër korrupsionit

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), është deklaruar kundër iniciativës së Kadri Veselit. Kreu i Partisë Demokratike…

Me veturë zyrtare në deti

Zyrtarët në Kosovë po vazhdojnë të keqpërdorin veturat e shtetit për qejfet e tyre personale.Në disa…

Veseli tregon se a do ta pranonte në konak Albin Kurtin

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli  sonte ka qenë mysafir në emisionin N’Konak që transmetohet në RTV…

Gjykimi për fondin 3%: Tensione mes Naser Osmanit dhe prokurorit

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Osmani dhe prokurori Atdhe Dema, janë përfshirë në…

Mustafa: VV-ja nuk mund t’i tregojë LDK’së se kë ta kandidojë për kryeministër

Tani bashkëpunimi mes LDK-së dhe VV-së nuk po duket as si vrimë në fund të tunelit.…