Rast tragjik, një i vdekur dhe dy të plagosur në Gjakovë

Në fshatin Bardhaniq të Gjakovës në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një vrasje e…

Trajneri i Arsenalit Mikel Arteta është infektuar me koronavirus

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka dalë pozitiv në testet për koronavirus. Trajneri i Arsenalit, Mikel…

Qytetarët në panik, i zbrazin raftet e marketeve

Duke pasur parasysh gjendjen e krijuar ditet e fundit pas perhapjes se coronavirus ne shumicen e…

A ka Kosova rezerva të mjaftueshme shtetërore, në rast të ndonjë epidemie?

Qeveria e Kosovës duhet të mobilizohet në mënyrë që të rrisë sasinë e rezervave shtetërore, të cilat…

Zyrtare: Shtyhet derbi Man City – Arsenal, shkaku i koronavirusit

Premierliga ka vendosur që ndeshjen mes Manchester Cityt dhe Arsenalit e paraparë të zhvillohet ditën e…

Derivatet SHELL Kosova nuk janë derivate të gjigantit holandez SHELL

Karburantet që shiten në pikat e ‘SHELL Kosova’ nuk janë karburante të nxjerrja nga pusetat dhe…

Shkon në 7 numri i të prekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë njoftoi se nga gjithsej tetë pacientët e testuar gjatë pasdites të…

Rasti i babait dhe djalit në Shqipëri: Preken edhe tre familjarë të tjerë me koronavirus

Rritet bilanci i personave të prekur me koronavirus në Shqipëri duke shkuar në gjashtë. Pas djalit…

Dalin pamjet e para të Ronaldinhos në burg: Legjenda s’harron të buzëqeshë

Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinho, është fotografuar i buzëqeshur në një burg të Paraguait, ku është…

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar dy raste e para të importuara me COVID-19 në Shqipëri. Sipas…