iPhone e vitit 2020 do të kenë teknologjinë që Galaxy S10 e ofron sot

Derisa rivalët si Samsung dhe Huawei shesin prej kohësh telefonë të cilët kanë skanerë të shenjave…

Edhe Facebook eksperimenton me fshehjen e numrit të pëlqimeve

Njerëzit gjithashtu po e pëlqejnë. Ndërsa pëlqimi ka qenë një funksion kyç në Facebook prej mëse…

I hakohet llogaria themeluesit te Twitter

Bashkëthemeluesi dhe shefi ekzekutiv i Twitterit ka rënë viktimë e hakerëve. Kjo pasi që llogaria e…

Mercedes-Benz CLA do të kushtojë më shtrenjtë

Rritje çmimi, në krahasim me të dhënat që janë bërë të ditura më herët Ishte thënë…

Shitet në ankand për 8.8 milionë euro, një Ferrari shumë i rrallë

Pritej që të kishte oferta mbi 11 milionë euro, por edhe kjo shitje është shumë e…

Ford bën një gabim tjetër të ri në Focus ST

Gjëja më e keqe kur gabon njëherë, është të gaboni për herë të dytë, e sidomos…

Instagram do të sjellë një opsion të ngjashëm me Snapchat

Përpjekje e re nga Facebook, që ta imitojë Snapchatin, duke sjellë opsione të reja Kësaj rradhe,…

Patenta zbulon se Apple po punon në tastierë të re për laptopët e tyre MacBook

Tastierat e laptopëve kurrë nuk kanë janë njohur të jenë të këndshme për të shtypur. Ato…

300 000 fjalëkalime të hakura ende në shfrytëzim

Studim i fundit  nga Google tregon se shumë njerëz ende përdorin fjalëkalime të vjetra që tashmë…