Shkon në 7 numri i të prekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë njoftoi se nga gjithsej tetë pacientët e testuar gjatë pasdites të…

Rasti i babait dhe djalit në Shqipëri: Preken edhe tre familjarë të tjerë me koronavirus

Rritet bilanci i personave të prekur me koronavirus në Shqipëri duke shkuar në gjashtë. Pas djalit…

Arrestime në Tiranë, kapen rreth 20 biznismenë

Një valë e gjerë arrestimesh është kryer këtë mbrëmje në Tiranë, me urdhër të Prokurorisë së…

12 pushues kanë humbur jetën këtë verë në bregdetin shqiptare

12 turistë kanë humbur jetën në bregdetin shqiptar këtë vit. Viktima e fundit është një i…

NASA: Nëse asteroidi bie në Tokë shfaros një qytet të tërë

NASA ka frikë se asteroidi i radhës, që mund të godasë Tokën më 14 Shtator, ka…

Zjarr në ishullin e Sazanit

Këtë të premte është konstatuar një vatër zjarri në ishullin e Sazanit. 16 efektivë të Forcave…

Rusia njofton armëpushimin në Idlib

Një armëpushim nga forcat qeveritare siriane do të hyjë në fuqi nga e shtuna në mëngjes…

Dalin pamjet e “ferrit”, droni filmon horrorin e Amazonës, ja dëmet

Janë publikuar pamjet me dron, që tregojnë pamjen e tmerrshme të Amazonës, e cila ndodhet prej…

Gjermania drejt investimeve publike me taksat e milionerëve

Gjermania planifikon t’i tatimojë multimilionerët, ku në bashkëqeverisje, socialistë e demokratë po kërkojnë të vendoset një…