Rast tragjik, një i vdekur dhe dy të plagosur në Gjakovë

Në fshatin Bardhaniq të Gjakovës në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një vrasje e…

Qytetarët në panik, i zbrazin raftet e marketeve

Duke pasur parasysh gjendjen e krijuar ditet e fundit pas perhapjes se coronavirus ne shumicen e…

A ka Kosova rezerva të mjaftueshme shtetërore, në rast të ndonjë epidemie?

Qeveria e Kosovës duhet të mobilizohet në mënyrë që të rrisë sasinë e rezervave shtetërore, të cilat…

Derivatet SHELL Kosova nuk janë derivate të gjigantit holandez SHELL

Karburantet që shiten në pikat e ‘SHELL Kosova’ nuk janë karburante të nxjerrja nga pusetat dhe…

Shkon në 7 numri i të prekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë njoftoi se nga gjithsej tetë pacientët e testuar gjatë pasdites të…

Rasti i babait dhe djalit në Shqipëri: Preken edhe tre familjarë të tjerë me koronavirus

Rritet bilanci i personave të prekur me koronavirus në Shqipëri duke shkuar në gjashtë. Pas djalit…

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar dy raste e para të importuara me COVID-19 në Shqipëri. Sipas…

Thaçi i hidhëruar, nuk shkon në seancën për Epopenë e UÇK-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ani pse kishte marrë ftesë, sot nuk ka shkuar në seancën…

Baton Haxhiu jep dorëheqje nga Klan Kosova

Baton Haxhiu nuk është më drejtor i Klan Kosovës. Këtë ai e ka bërë me anë…

Veseli: Do ti pastrojmë listat e veteranëve

Kandidati i PDK-së për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot pasdite qindra…