Rast tragjik, një i vdekur dhe dy të plagosur në Gjakovë

Në fshatin Bardhaniq të Gjakovës në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një vrasje e rëndë. “Rreth orës 03:00 të datës 07.07.2020 Policia në Gjakovë është informuar për një…

Rajoni & Bota

Shkon në 7 numri i të prekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë njoftoi se nga gjithsej tetë pacientët e testuar gjatë pasdites të së hënës, tre kanë rezultuar pozitiv ndaj virusit korona. Bëhet fjalë për tre familjarë…

Ekonomi

Rritet eksporti i mallrave, në korrik arriti vlerën 40.4 milionë euro

Në muajin korrik është shënuar deficit tregtar më i lartë në Kosovë. Nëse krahasojmë me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, 5.3% është deficiti tregtar më i lartë, gjegjësisht…

Magazina

Bëhet i ditur vendi ku do të mbahet “Eurovision 2020”

Bëhet e ditur se finalja e madhe  “EuroSong”, do të zhvillohet në qytetin holandez më 16 maj 2020. Festivali i këngës “Eurovision” vitin e ardhshëm do të mbahet në Roterdam,…

Sport

Trajneri i Arsenalit Mikel Arteta është infektuar me koronavirus

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka dalë pozitiv në testet për koronavirus. Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, është personi i radhës nga fusha e futbollit që është prekur nga koronavirusi.…

Teknologji & Auto

iPhone e vitit 2020 do të kenë teknologjinë që Galaxy S10 e ofron sot

Derisa rivalët si Samsung dhe Huawei shesin prej kohësh telefonë të cilët kanë skanerë të shenjave të gishtërinjve nën ekran ndërsa Apple është mbështetur tek teknologjia Face ID për sigurimin…

Shëndet

Cilat vlera ushqyese i marrin fëmijët nga brokoli

Brokoli është një nga perimet e gjelbra më të shëndetshme për bebin tuaj. Ai është i pasur me vlera të fuqishme ushqyese. Brokoli lejohet të testohet tek bebet duke filluar…

Travel

Liqeni i Komanit, udhëtim tre orë në mes të alpeve në 1500 metra lartësi

Liqeni i Komanit është njëri ndër vendet më të bukura dhe që më së shumti i’a vlen të vizitohen në Shqipëri, për ujërat dhe natyrën e veçantë. Udhëtimi me anije…

Fun

Pse amerikanët u vendosin uraganëve emra njerëzish?

Uragani Dorian, goditi ishujt Bahamas tashmë si stuhi e kategorisë së rrezikshme 5, duke lënë pas dëme katrastrofike dhe 5 viktima. Por sa herë ka ngjarje të tilla, ajo që…